Bu haftanın mesajı şükret...

11 Kasım 2019, Pazartesi

Bu haftanın mesajı ŞÜKRET


Hayat hızla akıyor ve gün içinde bir sürü şey yaşıyoruz. İşler, insanlar, arkadaşlar, yetişmemiz gereken yerler, yetişmesi gereken ödemeler ve daha yüzlerce şey. Ve bir bakıyoruz ki gün bitmiş. Hatta çoğu zaman bir sonraki günün olacaklarına öyle gömülüp kalıyoruz ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz. Ve hayat bu şekilde akarken genellikle olmayana takılıyoruz. Aramayan kişiye, ödenmeyen paraya, verilmeyen kiloya, yetişmeyen işlere… Ve mutsuz oluyoruz.


Şimdi size sorsam, “Mutlu insan nasıl olur?” Yazılanları düşünürsek, evi, arabası, muhteşem bir işi, güzel bir eşi olan kişi mutludur diyebiliriz. Oysa bunlar mutluluk için sadece araçtır.
Gerçekten mutlu olmanın özü ise elindekine şükretmektir. Var olana şükretmektir.
Bazen sevdiklerimizin, en yakınlarımızın varlığını bile unuturuz. Ya da zaten onlar hep var diye düşünürüz. Oysa sadece ailemizin, en yakınlarımızın desteği ve varlığı sayesinde bile gerçek mutluluğu yaşayabiliriz.


Lütfen şimdi 1-2 dk bile olsa durun. Sevdiklerinizin, ailenizin, her birinin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu hatırlayın ve onların varlığı için şükredin. Derin bir nefes alın. Yüzünüzün gülmesine izin verin. Ve bilin ki siz şükrettikçe, varlığına şükredeceğiniz insanlar çoğalacak.
Çünkü tüm güzellikler şükrettikçe çoğalır!


Bu sebeple hayatınızda var olan her şey için şükredin. Az ya da çok, olan her şeye. Olmayanlara değil olanlara odaklanın. Elinizdeki güzelliklerin farkına varın. Siz farkına varıp şükrettikçe hayatınızdaki güzellikler, şükredeceğiniz şeyler artacak.
Bir liste oluşturun kendinize. İlk başlarda aklınıza çok fazla şey gelmese de sonrasında inanın şükrettikçe aklınıza şükürler olsun diyeceğiniz bir sürü şey gelecek. Göreceksiniz her gün çoğalacak bir liste olacak. Sadece şükretmeyi hatırlayın yeter.


Örneğin önce sağlığınız için şükredin. Hastalıklarınız olsa bile şükredin. Hatırlayın şükretmek iyi olana, sağlığa, güzelliğe, şifaya, sevgiye, bolluğa odaklanmak demektir. Ve güzelliklere odaklanıp şükrettikçe sadece iyiliği, güzelliği, sevgiyi, şifayı, bolluğu çoğaltacaksınız.
İnanın, siz elinizdeki güzelliklerin farkına vardıkça, daha büyük güzellikler de yaşamınıza akacak.

Sevgilerimle Damla,
Her an bir mucize, farkına varmak dileğiyle…