Bu haftanın mesajı YENİLİĞE KUCAK AÇ!

06 Ocak 2020, Pazartesi

Bu haftanın mesajı YENİLİĞE KUCAK AÇ!


Geçtiğimiz günler bizi biraz zorlamış olabilir. Özellikle bazıları için çok büyük sınavların dönemiydi diyebiliriz. Hatırlamalıyız ki yaşanan her olayın çok önemli bir nedeni var. Ve yaşadığımız şey ne kadar üzücü, yorucu olursa olsun “o yaşananlar” bitecektir. Ve her bitiş yepyeni bir başlangıçtır.
Yeni gelişen olaylar bazen bize alışılmadık gelse de bilin ki en hayırlısı gerçekleşmiştir. Ve öncesinde yaşanan zorluklar, bize, kendi ÖZ’ümüze kavuşurken neleri geride bırakmamız gerektiğini, neleri kabule geçmemiz gerektiğini göstermektedir.

Bizler, yüreğimizdeki ÖZ olmak, gerçekten istediklerimizi yapmak, hayallerimizi yaşamak, cesaretle adım atmak için YENİ olan her şeye kucak açmalıyız. Başarının, bolluğun, bereketin, huzurun, sağlığın, ihtişamın, güzelliğin, aşkın gelmesi için yeniyi kucaklamak gerek. Çünkü eski, yıkık, dökük bir binanın üzerine yeni bir ev yapamazsın. Eskiyi temizlemen gerekir.


Eski olanı, size faydası olmayan her şeyi hayatınızdan çıkardığınızda yenisi gelecektir.
İhtiyacımız olur diye yıllarca sakladığımız eşyalarla, bizi kırıp, üzüp, zarar verse de sınır koyamadığımız arkadaşlarla, ileride giyeriz diye düşündüğümüz kıyafetlerle vedalaşmak en doğrusudur. Çünkü bize hizmet etmeyen her şey bir süre sonra zarar vermeye başlar. Hayatınızın her alanı eskimeye başlar.
Oysa eski olan her şey artık görevini tamamlamıştır. Kolaylıkla geride bıraktığınızda aynı kolaylıkla yenisi gelecektir. Ve inanın yeni olan her şey çok daha güzedir.


Bu yüzden izin verin YENİLENSİN ruhunuz, bedeniniz, düşünceleriniz... Yepyeni adımlar atın. İnançla, cesaretle, sevgiyle...
Sevgilerimle Damla,
Her an bir mucize, farkına varmak dileğiyle…